В коледжі відбувся психологічний тренінг щодо запобігання та протидії домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні

Із запровадженням воєнного стану в Україні з 24 лютого 2022 року життя українців докорінно змінилося. З’явились нові проблеми та завдання: захистити себе, своїх близьких, відновити втрачене майно, пристосуватись до нових умов проживання тощо. Певні проблеми відійшли на другий план, а інші – загострилися. Серед них: домашнє насильство.

В листі Міністерства освіти і науки України № 1/5735-22 від 30 травня 2022 року «Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні» зазначено, що «будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані невизначеності – сприяють збільшенню випадків домашнього насильства».

Педагоги, які працюють в закладах освіти в умовах війни повинні бути спроможними ідентифікувати, зрозуміти та вчасно зреагувати на випадки домашнього насильства під час війни. Саме тому, 28 жовтня в коледжі був проведений психологічний тренінг «Мобілізація зусиль громади щодо ідентифікації та реагування на випадки ґендерно зумовленого насильства, з особливою увагою до домашнього насильства під час війни». Захід відбувався в рамках реалізації проекту «Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні за програмою Фонду протидії конфліктам, безпеці та стабільності на 2022-2023 роки» на замовлення Уряду Великобританії та Північної Ірландії у співпраці з Громадською спілкою «Центр економічного відновлення».

Викладачі-предметники, куратори студентських груп разом з психологом, тренером ГО «Ла-Страда Україна» Катериною УРУС, опрацьовували новели законодавства, що стосується запобіганню та протидії домашньому насильству; підвищували рівень обізнаності щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства; вивчали механізми реагування, вчилися виявляти потреби осіб, які постраждали від ґендерно зумовленого, в тому числі домашнього насильства під час війни.

Дякуємо Катерині УРУС! Сподіваємося на подальші пізнавальні зустрічі та цікаві тренінги!