Історія коледжу

Вищий комунальний навчальний заклад «Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю. Кримського» заснований як педагогічна школа у 1939 році з метою підготовки педагогічних кадрів для роботи в новостворюваних українських школах західних областей України.

Навчання першим слухачам школи перервала Велика Вітчизняна Війна. 20 липня 1944 року місто Володимир-Волинський звільнено від фашистської окупації, і уже з 24 липня до роботи приступає директор педагогічної школи Єрофеєв М.А.

Перший випуск вчителів початкової школи в кількості 21 особи було здійснено у 1945 році. Відповідно до Постанови Ради Народних комісарів УРСР від 3 листопада 1944 року Володимир-Волинська педагогічна школа перейменована на педагогічне училище. З 1949 до 1961 року училище готувало вчителів фізичного виховання для семирічних шкіл Волинської та інших областей України. 
В 1961 році проводиться набір в училище для підготовки вчителів початкових класів та вихователів дошкільних установ. Виконуючи державне замовлення, училище проводило прийом на базі середньої і семирічної шкіл. Розподіл і працевлаштування випускників здійснювалось в різні регіони України.
У 1971 році постановою Ради Міністрів України від 7.05.1971р. № 203 училищу було присвоєно ім'я Агатангела Юхимовича Кримського з нагоди 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого вченого, академіка АН України. 
 У 1993 році в училищі було відкрито нову спеціальність "Образотворче мистецтво". 18 жовтня 2005 року рішенням Волинської обласної ради педагогічне училище реорганізовано у педагогічний коледж. 
Сьогодні, відповідно до потреби ринку, праці коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів за п’ятьма спеціальностями:  

  • 5.01010101 «Дошкільна освіта»,  
  • 5.01010201 «Початкова освіта»,
  • 5.01010301 «Технологічна освіта»,
  • 5.02020501 «Образотворче мистецтво»,
  • 5.02010501 «Діловодство» та рядом додаткових кваліфікацій: вчитель іноземної мови у початкових класах, вчитель інформатики, керівник дитячого художнього колективу, керівник дитячого хореографічного колективу, педагог-організатор. Загальний контингент студентів складає 852 особи. 

Навчально-матеріальна база дає можливість чітко і злагоджено організувати навчально-виховний процес. Кабінети, комп'ютерні класи, лабораторії, навчальні майстерні обладнані необхідними засобами навчання, посібниками, підручниками. Для послуг студентів – гуртожиток, який забезпечує всіх бажаючих, їдальня, спортивний і актовий зали, бібліотека з читальним залом.

 Викладання навчальних дисциплін та практичну підготовку проводять 107 викладачів. З них 62 викладачі вищої кваліфікаційної категорії, 32 мають педагогічні звання «викладач-методист» та «старший викладач», 25 викладачів нагороджені званням «відмінник освіти». Педагогічний колектив постійно перебуває у творчому пошуку, націленому на забезпечення високої якості освіти випускників. На сьогодні 8 викладачів працюють над дисертаційними дослідженнями актуальних питань педагогічної науки, 1 викладач у 2010 році захистив десертацію та здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук. 
Активні у пошуково-дослідницькій роботі і студенти. У навчальному закладі працює 9 секцій студентського наукового товариства. Із результатами своїх досліджень юні науковці виступають із доповідями на студентських конференціях університетів та коледжів Західної України. Радують їх здобутки і на студентських олімпіадах та конкурсах.

Лише впродовж 2010 року студенти відзначалися як призери чи переможці в окремих номінаціях на Всеукраїнській студентській олімпіаді з трудового навчання (Селівончик Максим , Волинець Інна посіли ІІІ місця), Всеукраїнській студентській олімпіаді з педагогіки (Приступа Ірина та Демчук Аліна отримали грамоти за найкращий захист наукової роботи та високий рівень проведення виховного заходу), олімпіаді з іноземних мов серед педагогічних коледжів Західного регіону України (Загола Тарас – ІІ місце, Меньшикова Любов – ІІІ місце). Студент ІІ курсу Борис Олександр здобув перемогу у Всеукраїнському чемпіонаті з інформатики, Скок Катерина зайняла ІІІ місце в обласній олімпіаді з інформатики. Щорічно студенти є призерами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Студентка ІІІ курсу спеціальності Дошкільна освіта Сливка Ольга за результатами дослідницької роботи є співавтором посібника з впровадження у практику роботи дошкільних навчальних закладів методик Монтесорі. Майбутні вчителі образотворчого мистецтва – постійні учасники художніх виставок, виставок робіт декоративно-прикладного мистецтва.   

Коледж співпрацює з Волинським національним університетом імені Лесі Українки, Рівненським державним гуманітарним університетом, Переяслав-Хмельницьким педагогічним університетом імені Григорія Сковороди, Волинським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, Кременецьким обласним педагогічним інститутом, на базі яких викладачі коледжу проводять наукові дослідження, а студенти мають можливість продовжити навчання для здобуття повної вищої освіти.

Колектив коледжу і надалі творчо працює над удосконаленням всіх ланок діяльності освітянського закладу. Впроваджуючи інноваційні європейські технології навчання, забезпечує високу якість підготовки фахівців, що відповідають запитам світового ринку праці.