Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка немає!

 Традиційно березень у нашому місті розпочинається Шевченківськими днями. Такі дні – це завжди порив заглянути до «Кобзаря», пошукати нові дослідження і документальні фільми про Тараса, спроба відійти від забальзамованого стереотипу Пророка-Страдника, по-новому відкрити для себе його геніальність .

   Для нас Тарас Григорович — це борець за волю України, символ духовного життя нації, символ її незалежності. Але рідко ми згадуємо про Шевченка як про людину з пристрастями і почуттями, зі стійкими смаками та мистецькими вподобаннями, освіченого чоловіка, тонкого знавця світової культури. Ми більше говоримо про кріпака, а не про академіка. А проте це важливий факт, який допомагає осягнути всю велич і багатогранність його таланту, зрозуміти його як інтелігента тонкої душі і світлого розуму.
Свій крок до представлення нашого Шевченка європейським митцем зробили студенти та викладачі  ВКНЗ "Володимир-Волинський педагогічний коледж ім.А.Ю.Кримського".

 

   Літературно-музичну композицію «Є в Шевченка народження дата, Дати смерті в Шевченка немає!» підготували студенти 1-Б курсу.

   Святково прибраний зал. Портрет Т.Г.Шевченка, прикрашений вишитим рушником. Ліворуч – книжкова виставка. Всі учасники одягнені в українські вишиванки.

   Під звуки пісні «Думи мої…» розпочалася літературно-музична композиція, керівником якої була викладач української мови та літератури Л.О.Сулімова.

  Першокурсники майстерно вели програму вечора і талановито донесли до глядачів віршовані рядки. Учасники заходу продемонстрували інсценізації уривків з твору "Тарасові шляхи" Оксани Іваненко. Роль малого Тараса зіграв Вавдіюк  Василь, а у дорослого вміло перевтілився Дмишко Дмитро. Музичну частину старанно готували Гарбуль С.І., Кумецька Л.В.,

   Музиченко Л.Б. На заході прозвучали такі пісні на слова Т.Г.Шевченка як «Зоре моя, вечірняя..», «Бандуристе, орле сизий», «Думи, мої думи», «По діброві вітер виє».

   Учасники та гості свята переглянули фрагменти відео, де перед глядачами постав не "плебей  у кріпацькій пошарпаній свиті", а Тарас Шевченко – академік, європеєць, молодий чоловік (йому було всього лише сорок сім!).

   Молодь, присутня на заході, затамувавши подих вслухалася в безсмертні слова Кобзаря, який став великою і невмирущою славою українського народу.

За словами одного з письменників, до Шевченка приходять усі, але головне, щоб ця зустріч відбулася якомога раніше.

Л.О.Сулімова, викладач української мови та літератури

ВКНЗ "Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського"