Талановиті вихідці з України продовжують дивувати світ

Відео підготувала, в рамках конкурсу «Видатні українці Канади»,  студентка 2 курсу спеціальності «Початкова освіта» ВКНЗ «Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського» Анастасія Гапанович.

Прояви свою громадську позицію – переглянь відео на Youtube, щоб підтримати учасницю.

Людське життя це вічний пошук щастя

Минає 125 років з часу, коли українці західних земель, взявши свій хрест на плечі, пішли у далекі світи, за океан у пошуках кращої долі. Останній погляд у бік хати, низький уклін праху померлих на рідній землі і…. прощай, Україно!
Неможливість себе реалізувати підштовхувала в еміграцію тисячі безземельних західноукраїнських селян. Емігранти – це люди, які завжди прагнули жити краще, хотіли достойного майбутнього своїм дітям, розраховували тільки на себе і ніколи не боялися роботи, бо вважали, що тільки чесною, відданою працею можна досягнути успіху.
Другою країною за кількістю прийнятих переселенців з України була Канада. Українці почали розбудовувати тоді ще зовсім молоду державу.

Одними з них була родина Винників, що походила з села Поздимир на Львівщині, яка у 1903 році емігрувала до Канади, в провінцію Альберта. Онук українських емігрантів Павло (Пол) Винник 14 липня 2016 року очолив командування Сухопутних військ армії Канади.
Пол Винник служить в армії з 1981 року. Освіту здобув у Королівському військовому коледжі Канади за спеціальністю військовий інженер. Він пройшов шлях від кадета до командувача армії. В 2009 році брав участь у війні в Афганістані в складі багато національного командування безпеки, як помічник командувача, та в інших миротворчих операціях. З призначенням на нову посаду командувача сухопутних військ однієї із найсильніших мілітарних потуг світу, його одночасно підвищено в званні до генерал- лейтенанта, що є другим по старшинству званням в збройних силах Канади. До цього Пол Винник очолював військову розвідку.
Призначення Винника стало найвищим досягненням українців у армії Канади, хоча відомо, що три члени української громади здобували генеральське звання.
Майже через 113 років на землю своїх предків ступив онук Павло Винник. Під час офіційного візиту в Україну генерал-лейтенант відвідав батьківщину свого дідуся Романа Винника, який з дружиною Євдокією і синами Петром, Дмитром та Іваном емігрував зі села Поздимира до Канади разом з іншими односельчанами. Тут Пол зустрівся з земляками, побував у церкві, яку допомагали будувати його рідні.
Посол Канади в Україні Роман Ващук розповідає, що родина Винників тісно пов’язана з армією Канади. Батько Пола Вальтер Винник в роки другої світової війни служив зв’язківцем, а дядько Вільям воював в авіації.
Уряд Канади активно підтримує Україну у війні проти російської агресії, надає Збройним силам України майнову допомогу. З літа минулого року в Україні несуть службу близько 200 канадських інструкторів, які тренують українських військових.
Ми горді тим, що українці своєю працею роблять вагомі внески в економіку, культуру, науку та оборону тої країни, яка у свій час прийняла їх. Вдвічі приємним є те, що українці, де б вони не були, пам’ятають своє коріння. Завдяки своїй згуртованості і національній самосвідомості і на новій батьківщині залишаються українцями.

Всього оцінок: 154

Коментувати

Залишіть свій коментар або запитання і ми обов'язково Вам дамо відповідь