Гармонія творчості та майстерності від Лесі Мартинюк та її вихованців

25 березня в культурно-мистецькому центрі міста Володимира викладач, художниця, голова циклової комісії  викладачів образотворчого мистецтва та окремих методик Леся Мартинюк представила спільну виставку власних робіт та робіт своїх вихованців спеціальності Образотворче мистецтво.

Ось так Леся Георгіївна описує організований нею захід: 

"Відкриття виставки з живопису «Гармонія творчості та майстерності»  відбулося в художній галереї культурно мистецького центру міста Володимира.

Учасниками виставки стали студенти в яких я викладаю дисципліни професійно-практичного циклу  - рисунок та живопис. Для мене, як художниці виставки – звичне явище, хоча до кожної готуюся ретельно, адже винести свою творчість на оцінку глядача чи знайти поціновувачів мистецтва - справа відповідальна, потребує неабиякої сміливості. Вдвічі відповідальніше повести за собою студентів, зацікавити, здійснити поетапний перехід від репродуктивного навчання до творчого.

Ми з студентами назвали спільну виставку «Гармонія творчості та майстерності», вважаємо, що краса та гармонія є важливими категоріями пізнання, бо художник шукає істину в красі, а вчений - красу в істині. Краса, творчість і знання – ті аксіоми, що дають змогу особистості віднайти істину.

Я твердо переконую студентську молодь, що для того аби творити, треба мати грунтовні базові знання та вміння. Кожен з них знає, що в основі художнього відтворення дійсності, як і в інших видах художньої діяльності, лежить праця.

На виставці показано результати   спільного проекту викладача з студентами під назвою «Істрія одного натюрморту», коли завданням для студентів 2-М та 2-А курсу стало одночасне колективне малювання з натури академічного натюрморту, студенти виконували роботу акварельними та гуашевими фарбами, а я як викладач вирішила показати майстер-клас живопису олійними фарбами. Це було цікаво, пізнавально для студентів та відповідально для мене. А для всіх неабиякий досвід. Варто відмітити найкращі роботи: Андрусик Анастасії, Артимук Інни, Масон Андрія, Ліховської Вероніки, Тимосевич Софії, Лисик Ангеліни, Микити Антоніни.

Студенти 3-А курсу спеціальності  Образотворче мистецтво: Корнійчук Ангеліна, Чак Ангеліна, Микитюк Оксана,  показали високий рівень  академічних і творчих робіт, виконаних під час навчання у коледжі.

Також на виставці продемонстровано дипломний проект студентів 4-А курсу, - Маїло Ірини та Романюк Катерини, який бере  участь у програмі «Відновлення культурно-мистецької діяльності» українського культурного фонду за наступним напрямком - інтеграція культури та креативних індустрій у європейський культурний простір, посилення зв’язків з міжнародним культурним середовищем для створення позитивного іміджу та всебічної підтримки України у світі.

Шаталова Анна – зацікавила аудитрію своєю творчістю зображувати комікси та образи анімаційних персонажів.

Стрій Юлія – вразила гарними самостійними роботами на різну тематику, але всім найбільше сподобалася робота «Сова».

На виставці присутні: начальник відділу культури Сурмик Анатолій Іванович,  художники ГО «Колорит», зокрема Надія Яцина, Микола Черняк,  Олеся Місько, Зінаїда Петровс, Юрій Донских, Віктор Лемколович та інші. Викладачі педагогічного коледжу: Листопад Т.М., Токарева Т.М., Гудим О.В., Гусєва О.Г., Ковальчук О.С. виступили з вітальним словом для студентів. Ольга В’ячеславівна Гудим зробила цікавий фото-репортаж з місця події.

Відкрила виставку голова організації ГО «Колорит» Нечипорук Наталія Марківна. Актори аматорського театру «Різнобарв’я» разом з керівником Ларисою Половньовою виступили з привітаннями, додавши колориту свята презентації.

Отож, працюючи з молоддю шукаючи нові підходи до навчального процесу, знаходиш цінні зерна досвіду, які обов’язково стануть основою подальшої педагогічної діяльності. Переконана, що використання оновленого змісту, інноваційних методів навчання  та інтерактивних форм організації навчально-пізнавального процесу забезпечує гармонійний розвиток студента через стимулювання його індивідуальної зацікавленості до творчості".

Мартинюк Л.Г.