Циклова комісія викладачів трудового навчання та технологій

Голова циклової комісії викладачів трудового навчання та технологій – викладач методист Ольга Вітрук.

До складу комісії входять: Олена Клюд, Галина Олексюк, Ніна Білець, Віктор Сівак, Олександр Костюк, Марія Шумік, Олександр Надворський, Валентин Білітюк, Юлія Черничинець.

Уявити сучасну школу, де немає уроків трудового навчання та технологій, неможливо, адже вони вчать учнів жити в колективі, виявляти ініціативу, працею утверджуватись в житті. Крім цього, саме такі навчальні заняття вчать бережливості, діловитості, раціонального планування своєї роботи, прийом контролю за якістю її виконання. Саме такі ініціативні, ощадливі громадяни потрібні Україні.    

У 2001 році Володимир-Волинське педагогічне училище розпочало підготовку фахівців із спеціальності 5.010103 «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання.» з додатковою кваліфікацією «Вчитель інформатики у початкових класах». У цьому ж році було набрано дві групи – одна для підготовки вчителів технічної праці, в неї вступили хлопці, і друга – для підготовки вчителів обслуговуючої праці, в яку вступили дівчата. Роботу з організації відділу для підготовки вчителів за даною спеціальністю очолив директор Микола Григорович Савельєв, член циклової комісії. Тоді ж було створено ЦК викладачів технологічної освіти та методики трудового навчання.

Перед членами комісії постало завдання створити належні умови для підготовки майбутніх вчителів трудового навчання: матеріальну базу, програми,  методичне забезпечення, роздатковий матеріал, технологічні картки, зразки виробів і т. подібне.

Усе це було зроблене оперативно і на належному рівні, завдяки чому навчальний заклад у 2005 році. успішно пройшов державну акредитацію за даною спеціальністю.

Сьогодні циклова комісія викладачів трудового навчання та технологій налічує 10 педагогічних працівників. Усі вони з вищою фаховою освітою. Серед них присвоєно педагогічне звання «викладач-методист» трьом викладачам, «старший викладач» – трьом викладачам; присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» одному  викладачу, «спеціаліст першої категорії» – двом викладачам, «спеціаліст другої категорії» – одному  викладачу; Микола Савельєв  здобув науковий ступень кандидата педагогічних наук.

Підготовка майбутніх фахових молодших бакалаврів ведеться за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» з можливістю отримати спеціалізацію «Вчитель інформатики у початкових класах».

Члени ЦК вчителів трудового навчання та технології постійно працюють над удосконаленням навчально-виховного процесу, який спрямований на формування основ професіоналізму в майбутніх фахівців трудового навчання та технологій за такими напрямами  роботи:

  • удосконалення навчально-методичного забезпечення;
  • впровадження сучасних технологій та стратегій НУШ і методик навчання;
  • удосконалення проєктної методики навчання;
  • орієнтація процесу навчання на всебічний розвиток особистості студента;
  • організація науково-методичної роботи над індивідуальним проблемним питанням;
  • поповнення навчально-матеріальної бази.

З цією метою члени комісії постійно працюють над підвищенням свого фахового рівня, залучають до науково-дослідної роботи студентів, беруть участь в роботі семінарів,  засіданнях методичних об'єднань різних рівнів, публікують свої доробки у відповідних фахових виданнях. Викладачами циклової комісії  вчителів трудового навчання та технологій  розроблено значну кількість посібників, методичних рекомендацій, які допомагають організувати навчальний процес у змішаній формі навчання.

Радують здобутки викладачів і студентів на олімпіадах та конкурсах. Протягом 11 років студенти спеціальності  відзначалися  як призери і переможці в окремих номінаціях на Всеукраїнській студентській олімпіаді з трудового навчання, що проводилась в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Зокрема, у листопаді  2006 року зайняли ІІІ місце на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі творчих здобутків викладачів та студентів, які здійснюють підготовку вчителів освітньої галузі «Технологія» серед ВНЗ І-ІV рівнів акредитації; у травні 2009 року – 2-ге місце серед  дівчат і 3-тє місце серед хлопців на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання та отримали диплом за оригінальність використання техніки «Ізонитка». А дипломом за зайняте ІІІ місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді нагороджені Селівончик Максим та Волинець Інна (2010); 2011 – Козачук Лариса зайняла І місце , 2012 рік  – Туровський Юрій виборов ІІ місце, 2013 року  Дарчик Наталія, а 2014 року Мацик Іванна нагородженні дипломами І ступеня на Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання.

Всеукраїнська олімпіада – Полтава, 2013 1 місце – Дарчик Наталія; Всеукраїнська олімпіада – Умань, 2014 1 місце – Мацик Іванна; Всеукраїнська олімпіада-Умань, 2015 1 місце – Федорук Тетяна; Всеукраїнська олімпіада – Умань, 2016 1 місце – Топольська Світлана,  3 місце – Іщук Владислав; Всеукраїнська олімпіада – Умань, 2017 1 місце – Ничипорук Ольга, 3 місце – Родзенюк Олександр; Всеукраїнська олімпіада –Умань, 2019 1 місце – Лябук Марія,  3 місце – Пузенков Микита; 2020 рік І місце Бойко Інна, ІІІ місце Нехай Дмитро.

Студенти спеціальності беруть участь в таких конкурсах:  Всеукраїнський  дистанційний конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтв «Моя територія натхнення»,  IV Всеукраїнський дистанційний конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтв «Моя мистецька Україна»,   ІV Всеукраїнський конкурс мистецтв «Моя мрія - моє майбутнє»,  VІ Всеукраїнський дистанційний конкурс декоративно-ужиткового  та образотворчого мистецтв «Мій скарб - моя Україна».

ГРАН-ПРІ – Супронюк Валерія, Оліферук Ніна, Труш  Дмитро , Алєйнікова Вікторія, Левчук Вікторія, Дахнюк Наталія.

І місце: Жилка Людмила, Гончарук Олександр, Голенчук Софія, Черничинець  Юлія, Федорович Анастасія, Романюк Владислав, Іовенко Євгеній, Холодкова Ярослава; Кожуховська Аліна, Мороз Олеся, Левчук Вікторія, Парчук Михайло, Бовкуш Юлія, Місюра Ірина, Ференц  Богдан, Залуський Олександр, Хропот Ольга, Давидюк Ігор, Місюра Ірина Сергіївна  , Мороз Олеся Володимирівна, Давидюк Ігор Іванович.

Аналіз працевлаштування випускників коледжу засвідчує, що наші випускники швидко адаптуються до нових умов праці, мають ґрунтовні, міцні знання, творчий потенціал і готові конкурувати на ринку праці. Досвід підготовки майбутніх вчителів трудового навчання та технологій у коледжі займає вагоме місце у формуванні технологічної освіти у регіоні.