Циклова комісія викладачів діловодства та інформаційної діяльності

Серед багатьох професій почесне місце займає професія секретаря – своєрідного «ангела-охоронця»,  наперсника,  сторожа ділових і міжособистісних стосунків.

Без сумніву, вона вимагає від людини, яка її обрала, багато непересічних здібностей і талантів. З одного боку, ідеальна слухняність, зразково-показова зібраність, відданість ідеї, терпіння, з іншого - нескорений дух Жанни д’Арк і безтрепетне самовладання Марії Стюарт...

Справочинцям радянської проби не вистачало інтелектуально-наукового підходу до організації ділового процесу. Відсутність нормативної ділової мови (російські синтаксичні конструкції, лексеми-покручі заполонили український мовний простір) – ще один недолік в органах управління.  Соціальний запит на майбутніх організаторів діловодства здійснили поважні установи, фірми нашого міста і не тільки: Володимир-Волинський центр зайнятості,  ТзОВ «Гербор-Холдинг», ПП «Універсам», ПП «Укрпетроль», ТзОВ «Курка-Чабатурка»,  освітні заклади нашої області, державні архіви. Тому з 01 вересня 2007 року ВКНЗ «Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю. Кримського» поряд із підготовкою спеціалістів за напрямом   «Педагогічна освіта» розпочав підготовку фахівців за спеціальністю «Діловодство». У межах ліцензованого обсягу було набрано групу із 30 студентів для підготовки референтів, секретарів адміністративних.

Відкриття спеціальності «Діловодство» − непростий процес як для дирекції коледжу, так і для викладачів, адже участь у ньому брав чи не кожен працівник навчального закладу. Творчий неспокій, азарт, пошук,  прагнення тримати руку на пульсі спонукало дирекцію та викладацький склад піти на сміливий крок – у межах педагогічного закладу відкрити таку абсолюно не освітянську, однак сучасну спеціальність, яка багатьом людям допомагає віднайти професійну стежку у житті. Зухвалу ідею висловила заступниця директора з виховної роботи Лариса Мечнік, а директор Микола Савельєв схвалив і взявся за реалізацію.

Спеціалістів  із діловодства в коледжі не було. Карт-бланш було дано ЦК комісії викладачів-словесників, яку очолювала Галина Шостак. Заступник директора з навчальної роботи Олександр Юринець підтримував ініціативну групу викладачів-ентузіастів із багатьох циклових комісій щодо ліцензування спеціальності «Діловодство», заряджав оптимізмом, вірою, що непросте завдання може реалізуватися.

Терикони методичних рекомендацій, матеріалів для ліцензування дисциплін стали творчим бумом для заступника директора з навчально-виховної практики  Олени Пелех,  завідувачок відділів Галини Ващук, Ірини Хомюк,  методистки коледжу Надії Гавді і педагогів – потенційних наставників студентів-діловодів.

Гасло «Папери вирішують усе!» затьмарив слоган «Кадри вирішують усе!». Педагогічна праця нашого коледжу – це достатньо кваліфікована розумова діяльність творчого характеру, спрямована на навчання та виховання здобувачів освіти, формування  у них професійних компетентностей.

Тому за наказом директора коледжу Миколи Савельєва у 2007 році було створено циклову комісію викладачів діловодства та інформаційної діяльності. Очолює її викладач вищої категорії, викладач-методист Неля Просова.

Як розв’язувати кадрову проблему, адже фахівців із діловодства у педколеджі не було?

Шукали різні шляхи для забезпечення спеціальності «Діловодство» фахівцями: і прямий шлях, і дорогу праворуч, і дорогу ліворуч, і  стежку манівцями. Насамперед директор запропонував молодому викладачеві Наталії Зілюк здобути ще одну кваліфікацію «Магістер документознавства, менеджер органів державної влади і управління», Лідія Павлюк  сама висловила бажання опанувати нову професію.На запрошення керівництва викладати у коледжі відгукнулася випускниця закладу Ольга Подворнюк (Уліта). До циклової комісії доєднали викладача інформаційних дисциплін Наталію Поліщук.

Неспокійними, творчими були перші кроки становлення комісії викладачів діловодства та інформаційної діяльності.

Поетично ми назвали свою кафедру  «комісією, що надихає», або «офіс, із якого не хочеться йти».

Богдан Ващук – модератор і творець електронної бібліотеки коледжу.

Наталія Зілюк – гарант спеціальності « Діловодство» у нашому коледжі.

Павлюк Лідія – педагогічна наставниця комісії, коуч із дрескоду та професійної етики.

Подворнюк Ольга – неспокійна піарниця спеціальності «Діловодство», коледжу.

Поліщук Наталія – бійчиня волонтерського фронту.

Просова Неля – творчий натхненник комісії.

 

Готуючи матеріали у стінну інформаційно-розважальну газету, дописувачі жартівливо зарифмували рядки:

Ващук,Зілюк, Павлюк, Поліщук, Просова, Подворнюк (Уліта) –

Це діловодів коледжу

Креативна  свита.

 

Богдан Володимирович Ващук

Узяв коледжну електронну бібліотеку

До своїх управлінських рук.

Інформаційні дисципліни викладає,

Як Михайло Кравчук, математику знає і

Студентів-діловодів через дискусію

На курсові надихає.

 

Наталія Володимирівна Зілюк –

Ідеолог   справочинних наук.

Завдання викладача – граніту

Діловодства студентів навчати,

Знати реквізити документів

І заповнити ними життєву орбіту.

 

Лідія Вікторівна Павлюк –

Майстер управлінських наук.

Ділові ігри, цікаві диспути,

 Експерименти проводить на занятті,

А вдома  на столі – обід

З ексклюзивних  інгредієнтів.

 

Наталія Володимирівна Поліщук –

Метр інформаційних наук.

Багатьом дисциплінам студентів навчає.

Комп’ютерну графіку як хобі любить

І як предмет із натхненням викладає.

А ще: волонтерську діяльність у коледжі розгортає.

 

Ольга Олександрівна Подвонюк (Уліта)

Здобула педагогічну та справочинну освіту.

А тепер ПР її поглинає:

Рекламу коледжу віртуозно  в мережі викладає.

 

Тактовність у житті й родзинка

У Нелі Іванівни  в незміннім блоці.

Своїй словесності залюбки навчає,

На крилах словотворення літає.

 

А тепер  офіційно, по-діловому.

Ващук Богдан – викладач вищої категорії, старший викладач; викладає ПКН, ПКД, інформатику, СУБД, інженерну графіку, ІСМ, ТОЕ, МНІ, НІТН, комп’ютерну логіку; закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «математик, викладач математики»; Волинський державний університет імені Лесі Українки за спеціальністю  «спеціаліст з інформатики, викладач інформатики»; нагороджено Грамотою Управління освіти і науки Волинської обласної держадміністрації, Грамотою відділу освіти Володимир-Волинської державної адміністрації, Грамотою коледжу.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Зілюк Наталія – викладач вищої категорії; старший викладач; викладає діловодство, технології, зарубіжну та українську літературу, українську мову; закінчила Волинський державний університет імені Лесі Українки за спеціальністю « філолог, викладач української, російської мови і літератури»; Луцький інститут розвитку людини вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» і одержала повну вищу освіту за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність», здобула кваліфікацію!» магістр з документознавства, менеджер органів державної влади і управління»;  нагороджено  Почесною грамотою коледжу, Почесною грамотою управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації.

 

 

 

 

 

 

 

 

Павлюк Лідія – викладач вищої категорії; викладає архівознавство, основи менеджменту, діловодство (лабораторні), професійну етику, етику ділового спілкування, педагогіку; закінчила Волинський університет імені Лесі Українки, здобула кваліфікацію «магістр початкової освіти, викладач педагогічних дисциплін»; Луцький інститут розвитку людини вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність» та здобула кваліфікацію «магістр з документознавства, менеджер органів державної влади та управління».

 

 

 

 

 

 

 

 

Подворнюк Ольга – викладач першої категорії;  викладає документознавство, діловодство, бібліотечну справу, спеціальні системи документування, інформаційне забезпечення управління, теорію і практику зв’язків із громадськістю, основи реклами та ПР, стратегію інформаційних технологій у навчанні; закінчила Волинський національний університет імені Лесі Українки і здобула кваліфікацію «бакалавр документознавства»;  Луцький інститут розвитку людини вищого навчального закладу «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» за спеціальністю «Документознавство та інформаційна діяльність» і одержала кваліфікацію «магістр з документознавства, менеджер органів державної влади та управління»; Приватний навчальний заклад «Академія рекреаційних технологій і права» і здобула кваліфікацію «магістр з освітніх педагогічних наук»; нагороджено Почесною грамотою коледжу, Почесною грамотою Волинської обласної державної адміністрації, оголошено подяку виконавчим комітетом Володимирської міської ради.

 

 

 

 

 

 

 

Просова Неля Іванівна – голова ЦК діловодства та інформаційної діяльності, викладач вищої категорії, викладач-методист; викладає українську мову, українську літературу, українську мову (за професійним спрямуванням); закінчила Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки за спеціальністю «російська мова та література»; Волинський державний університет імені Лесі Українки і одержала кваліфікацію «вчитель української мови і літератури середньої школи»; нагороджено Почесною грамотою облуон  та Почесною грамотою коледжу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Поліщук Наталія – викладач вищої категорії; викладає інформатику, практикум комп’ютерного набору, інформаційні системи та мережі, комп’ютерну графіку; закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «викладач математики»; Волинський національний університет імені Лесі Українки за спеціальністю «викладач спеціальних інформативних дисциплін»; нагороджено  Почесною грамотою Волинської обласної державної адміністрації; у 2023/2024 навчальному році запропоновано очолити ЦК викладачів професійної цифрової та математичної освіти.

 

Магістерські роботи, які захистили викладачі діловодства та інформаційної діяльності

1.Зілюк Наталія

Електронний та традиційний документ: переваги і недоліки.

2.Павлюк Лідія

ЗМІ та розвиток агресивності дітей молодшого шкільного віку.

Моральне виховання у закладах інтернатного типу.

3.Подворнюк Ольга

Візуально-вербальна комунікація та сучасна книга: перспективи та розвиток. Застосування інформаційних технологій з метою оптимізації та підвищення якості навчального та виховного процесу.

 

Проблемне питання організації методично-навчальної роботи ЦК викладачів діловодства та інформаційної діяльності.

Забезпечення якості надання освітніх послуг в умовах воєнного стану(і в подальшому у мирний час).

Проблемні питання викладачів ЦК діловодства та інформаційної діяльності 1.Ващук Богдан

Використання соціальних мереж та «хмарних технологій» у професійній діяльності викладача коледжу.

2.Зілюк Наталія

Особливості використання ділової гри під час проходження навчальної практики студентами спеціальності 029 «Інформаційна бібліотечна та архівна справа».

3.Павлюк Лідія

Тайм-менеджмент як спосіб організації робочого часу.

 

4.Подворнюк Ольга

Використання інформаційних технологій у навчанні.

5.Поліщук Наталія

Використання інформаційних технологій у навчанні.

6.Просова Неля

Творчий підхід у використанні мовних засобів під час рекламної діяльності.