Василь Сухомлинський!

Як нам його не любить!

Він наша гордість і слава.

Вивчення історії української педагогіки та школи студентами коледжу – це складова їх професійної підготовки. Відповідно до річного плану виховної роботи, для студентів другого курсу та всіх бажаючих, членами секції педагогіки і психології СНТ під керівництвом Лідії Катинської, було проведено відкритий виховний захід: «Твоя моральна серцевина – любов до людей», на основі педагогічного досвіду Сухомлинського В.О.

Василь Сухомлинський – творець теорії та практики гуманно – особистісного ставлення до учня, педагогіки співробітництва, партнерства, яка є  актуальною  і в наш час. В його палкому серці жила велика доброта і любов до всього світу. Він не лише навчав дітей, а й прищеплював кожному з них найкращі людські якості, виховував у них доброту, чуйність, людяність, патріотизм, а найголовніше - любов до людей.

Студентам було запропоновано заочну подорож сторінками біографії видатного педагога. Цікавими були факти його життя про те, що Василь ріс жвавим і допитливим. Змалку любив малювати. Але зошити, фарби і пензлі можна було придбати тільки за лікарські рослини. Та бажання малювати було таке сильне, що хлопець цілими днями пропадав у лісі. За склянку насіння акації одержував два зошити. Одного разу Василь із друзями пішки пройшли 4,5 кілометрів, аби купити фарби. Він ніколи не скаржився, не заздрив, був чесним з усіма і людяним.

Глядачі були захоплені театральними постановками оповідань «Жайворонки» і «Сива волосина» Василя Сухомлинського та притчі «Два яблука», де акторська гра студентів: Буковської М., Шлапи О., Румин Т., Жолоб Л., Грицанчук Н., Веремчук М.,Попик А., Просіцької Н., Базиленко Т., Бохонського О.,Нехая Д.,  Даць У.,  Дружко Я.,  Пасічко А., Дзеблюк Л., Ослюк Н., Поліщук І., Причепи М., їх вміння майстерно володіти своїм мовленням і жестами, дарували радість, спонукали думати над власним ставленням до людей, рідних і близьких. Загалом, протягом виховного заходу панувала тепла і затишна атмосфера. Виховний захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Заключним акордом стало звернення до нас усіх В. Сухомлинського: «Дорогі мої! Я буду жити і працювати заради вас, доки в моїх грудях б’ється серце. Ніякі високі звання ані титули не зіпсують мене. Я залишуся таким, як був досі. Найвище звання на світі – бути Людиною. Бути Людиною і дбати про щастя інших».

Усім учасникам заходу було запропоновано виставку педагогічних творів Василя Олександровича та перегляд відеофільму про Павлиську школу, в якому глядачам про свого батька В. Сухомлинського розповідала дочка – Ольга Сухомлинська, сучасний український педагог, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України.

Залишається лише побажати науковцям нових творчих звершень, наснаги і сил, щоб і надалі готувати такі високопрофесійні заходи!

Тая Базиленко

член СНТ, учасниця заходу